שייט תעלות , סקי, נופש בעולם
דף הבית אודותינו כתבות נופש טיולים דילים יצירת קשר


איטליה - כפרי בטוסקנה, אומבריה, קאמפניה וגרדה

טוסקנה - מלונות בוטיק בטוסקנה - פירנצה, אזור נאפולי ואמלפי, ואגמי הצפון

בולגריה בתים כפריים, טוס וסע וספא

שייט תעלות ונהרות באירופה לנהיגה עצמית

קוסטה ריקה למשפחות

מרפא וספא בבולגריה, איטליה, שוויץ, סלובקיה, קרואטיה, סלובניה, צ`כיה ופולין

זנזיבר טנזניה חופשה חלומית

כפרי נופש ובתים
 איטליה - טוסקנה
 איטליה - אומבריה
 איטליה - גרדה
 איטליה- נאפולי\אמלפי
 בולגריה-בתים כפריים
נופש חלומי
 בולגריה-לנוסע העצמאי
 קוסטה ריקה
 זנזיבר טנזניה
 מרפא וספא
 סקי - בולגריה
 שוויץSwiss1
 ספא - שוויץ
 שייט נהרות במזרח
 שייט נהרות באירופה
 שייט תעלות באירופה
טיולי אתגר
 טיולי אופניים באירופה
 טיולי הליכה בשוויץ
 משפחות - טיולי חוויה
 שוויץ - טיולי רכבות
מועדון לקוחות
 הצטרפו כאן
  
שוויץ Swiss 1  
קרנבל לוצרן Fasnacht מסיבת תחפושות ענקית ברחובות העיר לוצרן
 

 

 

קרנבל בלוצרן

 

השנה שוב, אנו מציעים לכם להצטרף אלינו לראות את השוויצרים יורדים מהפסים! זה קורה בקרנבל ה- Fasnacht מסיבת תחפושות ענקית ברחובות העיר לוצרן, החל מ-05:00 בבוקר, בקור מקפיא של חודש פברואר, יוצאים השוויצרים לרחובות עם מיטב התחפושות ומתחילים לרקוד ולהשתולל!! מדובר בתהלוכת ענק עם בימות ריקודים ומצעדי תחפושות מהמושקעות בעולם כאשר כל זה מלווה בהרבה מוסיקה, ברים ומסעדות הפותחים דוכנים ומוכרים אלכוהול ונקניקיות (החל מ- 05:00 בבוקר...) ובעיקר הרבה שמח!

לאתר הרשמי של הקרנבל לחץ כאן 

לסרטון קצר מהקרנבל של שנה שעברה אנא לחץ כאן
לכתבה מלאה על: לוצרן: הקרנבל של פריצ'י

  

חבילת קרנבל בלוצרן  

 •  

   

   

   

    לפרטים נוספים והזמנות - לחצו כאן ונחזור אליכם בהקדם 

  לוצרן: הקרנבל של פריצ'י

   רוני ערן

   בתחילת פברואר תושבי בזל ולוצרן יורדים מהפסים באופן מאורגן. זה קורה עם מצעדי תחפושות, בובות ענק ותזמורות ביג בנד בשני הקרנבלים, שהם מהססגוניים והמושקעים בעולם. כצפוי משוויץ האנרכיה מאורגנת היטב והטירוף שמח, ידידותי ובטוח.

   

   בני לוצרן נחשבים לציבור אורבני מתוחכם ואלגנטי. תושבי בזל נחשבים למאופקים יותר וזוכים להערכה כמי שהשכילו לטפח סצנת אמנות בינלאומית מפוארת. מכל התיחכום וההתנהלות התרבותית הזאת לא נשאר זכר עם פרוץ ה"פאסנאכט" (Fasnacht) – קרנבל חודש פברואר. אז נחשף פן מפתיע של השוויצרים, הדוניסטי, משוחרר וקולני, במסיבת רחוב ענקית פרועה ומרהיבת-עין.

   "בבזל זה מתחיל בארבע לפנות בוקר על השעון", מספרת בתיה גרינר, תושבת חולון ואם לארבעה שביקרה עם בעלה בשני הקרנבלים בשנתיים האחרונות. "כל העיר חשוכה לגמרי. המוני אנשים ממתינים בנקודת היציאה ממנה ייצאו הקבוצות בתחפושות. קר ויש באוויר תחושה של שותפות לאירוע מחתרתי. פתאום, בשעה ארבע בדיוק נשמע צירצור אדיר וים של אורות קטנים, שמפיצות לנטרנות בידיהם של אלפי צועדים, מתחיל לנוע בסך על פני העיר, בעוד אלפי כלי הקשה ונשיפה מתחילים לנגן. המראה של ים האורות הצועד בחשיכה הוא מדהים. כשהבוקר עולה כולם חוזרים לכמה שעות לשיגרה, ואנחנו הולכים לחטוף כמה שעות שינה במלון. בשעה אחת וחצי מתחיל החלק השני של הקרנבל. הלנטרנות מתחלפות בצועדים מחופשים. בין שני חלקי הקרנבל מנקים את העיר, הרי זו שוויץ".

   "הקרנבל של לוצרן פרוע יותר", אומרת בתיה,"וגם הקהל ברחובות מחופש ואקטיבי יותר מזה של בזל, אבל בשני הקרנבלים מצעדי התחפושות מושקעים ומדהימים ביופיים. גדודים מסודרים בשלשות של צועדים בתחפושות שוטפים את העיר. התחפושות גרוטסקיות, לא מיופייפות כמו בפסטיבל ונציה, וכל גדוד כזה צועד באותה תחפושת. רובן שולחות חיצי ביקורת לעגניים בנבחרי העם, המימסד הכנסייתי וגם סלבריטאי תקשורת ותכניות טלוויזיה".

   

   

   קרנבל עם משמעת פנימית

  אבל לא רק המופע הססגוני והשמח תופס את העין."כשהם מורידים את המסכות מסתבר שאת הקבוצה מרכיבים בני כל הגילים, בני 16 ובני 70. כל אנשי הקהילה שותפים לחגיגה. הביטוי הזה לקשר הבין דורי מעורר קינאה. הקרנבל נמשך כמה ימים ויום אחד מוקדש למצעד שכולו ילדים מחופשים. כיף לראות בקהל משפחות עם תינוקות מחופשים, שיושבים עטופים בעגלות גדולות. ברור שכל המשפחה יצאה לחגוג. לא לקחו בייביסיטר".

  "מה שעוד מעורר קינאה", אומרת בתיה,"זו העובדה שאין אף שוטר!! אף בריקדה, שום שרשרת שחוסמת כניסה או שומרת על הסדר. לכל גדוד יש סמן ימני וסמן שמאלי, שתפקידם לפלס את הדרך לצועדים, והם מזיזים את הקהל ימינה ושמאלה ומפלסים את הדרך בנחישות אבל גם בעדינות. מרתק לראות את זה בפרט בתור ישראלית, שבשבילה צפיפות והמון בדרך כלל הולכים יחד עם דחיפות ומריבות. כולם שם יודעים איפה הקרנבל מתחיל ואיפה הוא נגמר, ובחגיגה הזאת, שכולה, בעצם, פריקת עול והרבה אלכוהול, יש איכשהו משמעת פנימית חזקה ביותר. את רואה המון אנשים עם כוס קטנה קשורה לצוואר, שנכנסים לפאב, שותים וממשיכים, ואף על פי כן לא רואים שיכורים ברחובות".

  בערב מופיעות על כמה במות מרכזיות תזמורות ביג בנד, שמתחלפות בכל כמה דקות. התזמורת שסיימה יורדת מהבמה ומתחילה לצעוד בעיר, ואתם יכולים לצעוד בעקבות התזמורת החביבה עליכם.

   

   

   סוף לבשר: כך זה התחיל

  לשוויץ מסורת ארוכה של קרנבלים. שורשי הקרנבל נטועים אי שם בפסטיבלי אביב פגאניים וגם במסורת הנוצרית. "קרנבל" פירושו בלטינית "סוף לבשר", והוא מהווה את החגיגה האחרונה לפני תקופת ההתנזרות מבשר (Lent), לציון 40 ימי הסבל של ישו טרם צליבתו. תכני הקרנבל השוויצרי של ימינו שואבים בעיקר ממסורות שמקורן במאה ה-19. עיקרו הוא מצעד של תחפושות, מסכות, בובות ענק והרבה רעש, בעיקר של תזמורות ה- Guggenmusic – תזמורות כלי הנשיפה וההקשה הקולניות והצורמניות, המיוחדות לקרנבלים של שוויץ. את הקרנבל בלוצרן מוביל פריצ'י (Fritschi) דמות של איכר נלעג, שמקורה בימי הביניים. הקרנבל מלא גירסאות שונות של הטמבל הכפרי עם האף הבולבוסי, שמוקף לעיתים באשתו וילדיו הדומים לו. סמל הקרנבל הוא פרח המימוזה הצהוב, המסמל ביישנות. הצועדים המחופשים זורקים אותו על הקהל, אקט שפירושו: "תשתחררו קצת, חבר'ה".

  בשנים האחרונות יש קרנבלים גם בציריך, ברן וערים אחרות, אבל הם לא מגיעים לקרסולי אלה של לוצרן ובזל.

   

     

   פרומו מדליק

  כפרים ועיירות קטנות באזור בזל מקיימים חגיגות אש של מדורות ומצעדי לפידים כ"מתאבן" לקרנבל הגדול. המרהיבה שבהן, שכבר מושכת קהל בזכות עצמה, היא זו שמתקיימת בעיירה לישטאל (Liestal) הסמוכה לבזל: תהלוכה של נגני כלי הקשה ונשיפה, נושאי לפידים ועגלות, ובהן ערימות חציר גבוהות עולות באש, חוצים את העיר העתיקה במצעד אדיר של להבות, עד שנדמה שהעיר כולה עולה באש.

    לפרטים נוספים והזמנות - לחצו כאן ונחזור אליכם בהקדם   לחץ כאן לשליחת דוא"ל

    לעמוד הבית     לכתבות     מידע שימושי     אודותינו     תקנון     צור קשר  
       Copyright © 2001 "Alon Tal - Travel Power " LTD . All rights reserved.   בניית אתרים